Karma a osud

17. prosince 2006 v 20:28 |  Magie
Karma a osud nejsou to samé. Mnoho lidí věří na osud, který je předem určen. To je pro čarodějnice nepřijatelné. To by znamenalo nemožnost svobodné volby a možnost řídit svůj rozvoj. Pro čarodějnice je "osud tvárný" podle našich činů, kterými ho můžeme ovlivňovat jak v dobrém - tak špatném, podle naší svobodné volby.

Karma je podle okultní definice
"příčina a následek". Myšleno především na vlastní skutky a následky. Proto čarodějnice vědí a uznávají, že jsou plně odpovědny za vše, co se jim v životě přihodí. Karma není pevně dána, ale neustále se mění. Záleží pouze na vás v co budete věřit, je to právo vaší svobodné volby.

Filozofie karmy:
"Strůjcem všeho ve svém životě jsem já,
podílel jsem se na tom,
nebo jsem si to vyvolil,
nebo jsem to k sobě přivolal,
nebo v sobě zachoval"

- M. Weinstein

Pří uznání karmy dojdete k otázce reinkarnace. Není nutné, abyste hned uvěřili v reinkarnaci, stačí když budete ovlivňovat váš současný život. Reinkarnace není jen doménou východních náboženství, ale je i součástí judaismu i křesťanství (tzv. "metempsychóza" a "transmigrace")

Doktrína transmigrace byla odjakživa předávána malému počtu lidí
jakožto tradiční pravda, jež nemá být odhalena.
sv. Jeroným (340-420 po Kristu)

Někdy bývají vzpomínky na předešlé životy matné, jindy poměrně přesné. V naší západní kultuře se hodně zapomíná vlivem podmínek. Není dobré chtít hned vědět naše vzpomínky na předešlé životy, nejsme na to připraveni a nevíme jak s nimi naložit. "koloběh života je věčný"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elík Elík | 24. prosince 2006 v 13:37 | Reagovat

Máš opravdu super blog!!! Hezky vymyšlené do detailů. Super. Jukni taky na můj blog pls. Je to www.popkova.blog.cz a budu ráda i za komentáře:-). Ale máš super blog! Jen tak dál. držím palce:-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama