Městečko kde žiju

17. prosince 2006 v 19:31 | Anetka |  § About me §
Smečno je malé městečko, ve kterém jsem strávila už celý svůj život.Počet jeho obyvatel, z nichž zde většina prožila desítky let, se pohybuje okolo dvou tisíc. Hlavní silnice, procházející náměstím obce, vede na jednu stranu do Slaného a na opačnou do Kladna.
Silnice na náměstí T. G. Masaryka je lemovaná košatými stromky a také obchůdky. Mezi obchody můžeme objevit například cukrárnu, obchody s potravinami, papírnictví, lékárnu a jiné. Ale také autobusová zastávka, na kterou každodenně přijíždí desítky autobusů, do nichž většinou nasedne v poměru k počtu obyvatel obce velký počet lidí, by se neměla přehlížet. Již zmíněná lékárna by zde neměla téměř žádný význam, kdyby se zde nenacházel také lékař. Ten se v tomto městě vyskytuje. Sídlí hned naproti hodnotnému renesančnímu kostelu Nejsvatější Trojice, ve kterém se pravidelně konají mše. Poblíž můžeme spatřit renesanční zámek obklopený vodními příkopy, který nechal kolem roku 1586 vybudovat šlechtický rod Martiniců. Na zámek navazuje park se sochařskou výzdobou z 18. století. V objektu je dnes ústav sociální péče, proto si jej můžeme prohlédnout jen zvenčí.
Opodál stojí budova prvního stupně základní školy, kam se každoročně zapisují budoucí prvňáčci, kteří se moc těší, až se sem onoho prvního záři vypraví. Když se vydáme do jiných končin města, zjistíme, že druhý stupeň základní školy se nachází na kopci nad kinem, kde se každý pátek promítají různé filmy.
V závěru bych ráda zmínila, že ti, co si myslí, že v malých vesnicích se nedá téměř nic dělat, tak se mýlí. Dá se zde provádět spousta věcí, ale nejhezčí na tom je příroda. Tolik přírody, jako zde, ve velkoměstě nikdy nenajdete.
Tak tohle je náš smečenský zámek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 13. ledna 2007 v 23:52 | Reagovat

Njn naše Smečno občas je to tu pěkná otrava, ale se správnýma lidma je to tu supr

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama