Naše možnosti

17. prosince 2006 v 20:26 |  Magie
Možnosti jsme si vybrali již dříve a sami (později vysvětlím jak). Všechna proroctví a výklady budoucnosti našeho současného života jsou jenom možnosti. Jestliže vám někdo chce tvrdit, že je vše neměnné a pevně dané je to pouze jeho volba a záleží pouze na vás, jestli ji přijmete nebo zvolíte cestu vlastní přirozenou, a názor že se dá vše změnit. Pro toho, kdo se chce magií zabývat je tato volba přímo podmínkou. Můžu měnit pouze to, čemu věřím.
"vše jde změnit, záleží jen na vaší víře"
Tím větší, čím více se zbavíte nánosu dogmat vštípených do vaší hlavy. Tím větší, čím více uznáte tvárnost našeho světa ve své hlavě Vzpomeňte na omezení mysli v nedávné době. Země není kulatá, slunce obíhá zem, není možné létat, vlak nemůže jet rychleji jak 40km atd. Prostě někdo určil hranice a možnosti a ty držel, obvykle z důvodu udržení pozic, jak politických tak ekonomických (mocenských). Pozor, tyto názory obvykle prosazovala vždy vzdělaná vrstva obyvatelstva, "smetánka společnosti".
A přece se našli lidé, kteří se nenechali svázat dogmaty a dokázali jak je svět tvárný, že skutečné hranice a možnosti diktované takzvanými autoritami nejsou skutečné hranice. Takže záleží pouze na vás, kde končí vaše možnosti. Mějte mysl otevřenou, mnoho věcí si navenek protiřečí, i na těchto stránkách se objeví. Nezapomeňte vše má svůj smysl, nic se neděje nahodile.
"každý dělá chyby, chytří se z nich ponaučí, moudří i z chyb druhých
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama