Vánoční čarování

17. prosince 2006 v 20:03 |  Čarování
Šišková láska-Na podzim nasbírej semínka ze šišek a na Štědrý den si je dej do kapsy a vydej se za svým idolem. Tím si přivoláš jeho nákolnost.
Láska z barbory-S tímhle kouzlem začni už 4. prosince, kdy má svátek Barbora. V tenhle den vyraž ven a uřež si větvičku z třešně. Seřízni ji zespodu a dej doma do vázičky s vodou. Pokud ti "barborka" vykvete přesně na štědrý den, potkáš do roka a dne toho pravého pana úžasného.
Kouzelné jablíčko- Jde o jeden z nejznámějších zvyků. Pokud po štědrovečerní večeři rozkrojíš napříč jablíčko a objeví se v něm jasná hvězdička z jadérek, čeká tě v příštím roce jen samý úspěch, štěstí a zdraví. Jestli ale objevíš červa, anebo proházená jadérka či kříž, nevěstí to nic dobrého.
Osud v ledu- Vyraž na Štědrý den k rybníčku vydlabat v ledu malou dírku. Prý se ti v ní zjeví tvář tvého budoucího kluka.
Věštění z ořechu- Jestli budeš v příštím roce zdravá, poznáš podle toho, že si z mističky vybereš čtyři vlašské ořechy a rozlouskneš je.Pěkná jadérka znamenají pevné zdravíčko, pokud budou vysušená nebo nějak jinak zkažená, dej si radši pozor na nemoc.
Čarodějné třesení- Na štědrý večer vyjdi ven a najdi si nějaký strom, se kterým zatřeseš. Ze které strany při tom zaštěká pes, tam se prý vdáš.
Lití olůvka nebo vosku- Budeš potřebovat lžíci, nádobu s vodou oheň, kousek olova nebo vosk a pořádnou dávku fantazie. Zapálíš ohýnek a na lžíci dáš buď olůvka nebo kus vosku. Počkáš, až se nad ohněm rozehřeje a pak jej rychle naliješ do nádoby se studenou vodou. Olovo či vosk rychle ztuhne a vytvoří se z něj obrazec. Ten polož na stůl a pozorně se zadívej na jeho stín-co ti připomíná, to tě čeká v příštím roce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama