Z historie

17. prosince 2006 v 20:24 |  Magie
Musíme se vrátit do časů, kdy písmo ještě nebylo a člověk žil v jeskyních, prostě do doby, z které nemáme přímé záznamy. Ano v těch dobách vznikalo první náboženství se svými rituály a postupně se vyvíjelo spolu s člověkem nepřetržitě až do dnešních dnů. Jeho hlavním posláním bylo usnadnění a přivolání úspěchu při lovu a td.. Chování pračlověka můžeme odvodit od chování lidí žijících ještě dnes tím to způsobem života. Zhotovují sošky lovené zvěře a její rituální zabití pro úspěšný lov a rituály pro ochranu vesnice. Magie se vyvinula dál tak, že i v dnešní uspěchané době má své místo i v naší západní civilizaci. Magie a čarování úzce souviselo a souvisí s náboženstvím. Na počátku bylo mnoho bohů, každý přírodní živel, lidská činnost měla boha, který ho řídil. Po celou dobu bylo v náboženstvích vyvážen mužský i ženský prvek. Teprve nástup křesťanství tuto rovnováhu narušil ve prospěch mužského elementu. Tato nerovnováha ještě doznívá v dnešní době. Po tom co křesťanství ovládlo řídící struktury (moc v královstvích) se snažilo vytlačit staré náboženství rozšířené mezi prostým lidem. Rozpoutal hon na čarodějnice. Vždyť pojem satan, ďábel vznikl právě v té době, tedy více jak 1000let po vzniku Bible.
Tento hon na čarodějnice podle odhadu stál jeden milion lidských obětí, ale počet upálených čarodějnic je mnohem menší, spíše si tím vyřizovali osobní účty, odstraňovali soci a ti, kteří vyčnívali nad průměr (krásou, ošklivostí i jměním apod.) Inkvizice dokázala hlavně to, že se jednotlivé skupiny (sabaty) od sebe vzdálili, přešli do ilegality.
Teprve v dnešních dobách pomalu dávají o sobě vědět. Jenomže s tím se vyrojilo i mnoho pochybných společenství, které vrhají temné světlo na původní staré náboženství - čarodějnictví. Hlavě však svádějí lidi k černé magii a praktikám černé magie aniž by to dotyční zpočátku postřehly.
"Kdo se neponaučí historií, musí jí prožít sám."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama